website logo

فواید عسل برای دستگاه گوارش

دستگاه گوارش یک ساختار بیولوژیکی پیچیده است که از گروهی از اندام ها تشکیل شده است تا غذا را به انرژی و سایر مواد مغذی تبدیل شود که برای عملکرد صحیح آن به کل بدن عرضه می شود.دستگاه گوارش مواد غذایی را حمل می کند و در این فرآیند مواد غذایی را به مولکول تجزیه می کند ، که به عنوان سوخت بدن در عملکرد روزمره استفاده می شود. کبد و پانکراس مایعات گوارشی تولید می کنند که به هضم غذا کمک می کنند و از مثانه صفرا برای ذخیره استفاده می شود. در صورت از کار افتادن هر سیستم واحد بیولوژیکی ، طیف وسیعی از بیماری ها رخ می دهد. چگونه می توان از عملکرد خوب سیستم گوارش اطمینان حاصل کرد؟
عسل نیروگاه بسیاری از مواد معدنی ، آنزیم ها و اسیدهای آمینه است. مردم به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی و درمانی از مزایای سلامتی آن آگاه بوده اند و از آن برای درمان انواع بیماری ها مانند – درمان گلودرد ، تغذیه پوست ، تسکین سرفه ، کاهش التهاب ، حفظ سطح کلسترول استفاده می کنند. اکنون یک لیست دیگر به این لیست متنوع اضافه می شود ، این برای هضم غذا بسیار مفید است. تحقیقات می گوید که ریفلاکس اسید می تواند به دلیل رادیکال هایی اتفاق بیفتد که به سلول های دستگاه گوارش آسیب می رسانند. مصرف عسل در اینجا می تواند نقش ضروری داشته باشد زیرا با از بین بردن رادیکال های آزاد آسیب را کنترل می کند.
فواید عسل برای هضم غذا
1 عسل حاوی آنزیم های خاصی است که به عنوان یک کاتالیزور در فرآیند هضم عمل می کند ، به ویژه برای از بین بردن کربوهیدرات ها و قندها.
2 عسل به دلیل دفع کند اسهال نسبت به سایر قندهای معمولی ، از معده و روده ، در از بین بردن اسهال کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که مصرف عسل توسط نوزادان و شیرخواران باعث افزایش تصاعدی اسهال شده است.
‌ 3 برخی از باکتریهای خوب وجود دارند که در مجموعه ای به عنوان فلور روده شناخته می شوند ،و در سیستم هضم وجود دارند که مسئول یک سیستم هضم خوب هستند.
‌4 عسل حاوی ترکیبی به نام متیل گلیوکسال است که خواص ضد باکتریایی را در اختیار عسل قرار می دهد. این به بهبود عفونت های باکتریایی در معده کمک می کند. باکتری اصلی که باعث اختلالات گوارشی می شود ، هلیکوباکتر پیلوری است. مطالعات نشان داده است که ثابت شده است که عسل رشد این باکتری ها را در معده کنترل می کند.

5 عسل به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و به جلوگیری از هرگونه بیماری مرتبط با معده در آینده کمک می کند.
روش های مختلف استفاده از عسل برای هضم
1 هر روز یک یا دو قاشق غذاخوری عسل میل کنید.
2 همچنین می توانید هر روز صبح با افزودن کمی از عسل (یک قاشق غذاخوری) آب گرم مصرف کنید.
3 می توانید خمیر پودر عسل و دارچین درست کنید. و به جای استفاده از ژله یا مربا ، این خمیر را روی نان خود بمالید. این نان را هر روز به عنوان صبحانه بخورید تا نتیجه موثری داشته باشد.
4 اگر طرفدار ماست هستید و ماست استفاده می کنید در هر وعده غذایی ، 1-2 قاشق عسل به آن اضافه کنید تا در مشکلات ریفلاکس اسید و سو هاضمه به شما کمک کند.
5 مخلوطی از سرکه و عسل برای هضم از سالیان دور محبوب بوده است. 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب و 1 قاشق غذاخوری عسل به 8 اونس آب اضافه کنید و قبل از هر وعده غذایی آن را بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تصادفی

مطالب مرتبط