website logo

غذا های سرشار از پتاسیم

اگر شما هم مانند اکثریت مردم ایالات متحده هستید، احتمالاً به اندازه کافی پتاسیم در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید. مانند کلسیم و سدیم ، پتاسیم نیز مانند معدنی است که در برخی غذاها یافت می شود. داشتن مقدار مناسب پتاسیم در رژیم غذایی به سلامت شما کمک می‌کند ؛بنابراین خوردن مقدار زیادی غذای غنی از پتاسیم بسیار مهم است.
منابع غذایی پتاسیم
بسیاری از غذاهایی که قبل از مصرف کرده‌اید حاوی پتاسیم هستند. غذاهایی که در زیر لیست شده اند دارای پتاسیم زیادی هستند که اگر می خواهید میزان پتاسیم را در رژیم غذایی خود تقویت کنید، با انتخاب موارد زیر، گزینه های غذایی سالم را انتخاب کنید و به فهرست خود اضافه کنید.
بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات سرشار از پتاسیم هستند: موز ،پرتقال ،طالبی ، زردآلو ، گریپ فروت، آلو ، کشمش ، خرما ، اسفناج پخته شده ،بروکلی پخته شده، سیب زمینی ها، قارچ، نخود فرنگی، خیار ،کدو سبز ،کدو تنبل و..
آب میوه هایی مانند آب پرتقال، آب گوجه، آب آلو ک آب زردآلو ،آب گریپ فروت غنی از پتاسیم هستند. برخی از محصولات لبنی مانند شیر و ماست نیز سرشار از پتاسیم هستند.
دانه ها یا حبوباتی که سرشار از پتاسیم هستند عبارتند از: لوبیای لیما ، لوبیا چیتی ، لوبیا قرمز، دانه های سویا و عدس.
مقدار نیاز شما
هر روز باید ۴۷۰۰ میلی گرم پتاسیم دریافت کنید. اکثر آمریکایی‌ها این نیاز را برآورده نمی کنند. در صورت ابتلا به بیماری کلیه ممکن است نیازهای شما متفاوت باشد. برخی از افراد مبتلا به بیماری کلیوی باید پتاسیم کمتری نسبت به ۴ هزار و ۷۰۰ میلی گرم دریافت کنند. اگر کلیه های شما خوب کار نکنند ، پتاسیم زیادی در بدن شما می ماند که می‌تواند باعث مشکلات عصبی و عضلانی شود. اگر به بیماری کلیوی مبتلا هستید و پزشک از قبل به شما نگفته است که میزان پتاسیم شما چقدر است ،در مورد آن سوال کنید.
برای مدت طولانی، پتاسیم‌ در برچسب های مواد غذایی بسته بندی شده در میان مواد مغذی نبود. اما در سال ۲۰۱۶ قوانین تغذیه تغییر یافت و اکنون پتاسیم نیز در لیست هست. شرکت ها باید برچسب های مواد غذای خود را در ژانویه ۲۰۲۰ به روز کنند. این امر پیدا کردن پتاسیم موجود در مواد غذایی را برای سلامتی شما آسان‌تر می‌کند.
چرا به پتاسیم نیاز دارید؟
برای شروع کنندگان، به فشار خون کمک می کنند .این کار را به دو روش مختلف انجام میدهد:
اول ،با کمک کلیه‌ها ،پتاسیم به شما کمک می کند سدیم اضافی را از طریق ادرار از بدن خارج کنید. این یک چیز خوب است، زیرا سدیم زیاد می تواند باعث فشار خون بالا شود.
دوم، پتاسیم به شل شدن دیواره رگ های خونی کمک می کند. وقتی بیش از حد سفت و سخت شده باشند می‌تواند منجر به فشار خون شود ،که می‌تواند باعث مشکلات قلبی شود. دریافت کافی پتاسیم برای قلب شما مفید است.
شما برای سلامتی عضلات به پتاسیم کافی نیز احتیاج دارید. به طوری که ماهیچه های بدن شما می توانند انعطاف پذیر یا منقبض شوند. اعصاب شما نیز به پتاسیم نیاز دارند تا بتوانند به خوبی کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تصادفی

مطالب مرتبط